Pýtajte sa

Pre koho je štúdium určené?

Študent by mal mať minimálne 16 rokov, pričom vekový strop nie je určený. Ak sa chcete zdokonaliť v písaní textov, predpokladom je to, aby ste písali bezchybne. Aj preto sme tento rok priniesli kurz pravopisu a štylistiky.

Čo má byť výsledkom štúdia?

Samozrejmosťou je potvrdenie o absolvovaní štúdia u nás. Tí, ktorí štúdium ukončia, dostanú diplom. Cieľom však je, aby ste na konkurz nešli s prázdnymi rukami. Pozrite si výsledky práce doterajších absolventov na vlastné oči na YouTube kanáli školy.

Koľko času si treba vyhradiť na štúdium?

Kurz televízneho redaktora zaberie tri dni. Prvé dva dni máme praktické cvičenia. Ďalší deň nakrúcame a striháme. S rovnakým časom môžete počítať aj na kurzoch televízneho a rozhlasového moderovania. Na Kurz rozhlasového redaktora sú potrebné dva dni. Kurz tvorby textov a pravopisu bude prebiehať vo večerných hodinách a cez víkend. Určili sme na to 16 vyučovacích hodín. Jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút. 

Ako prebieha rezervácia štúdia a platba?

Miesto v kurze si rezervujete prostredníctvom nášho kontaktného formulára. Vyberiete si z ponuky vybraný kurz, napíšete nám svoje meno a telefonický kontakt. V prípade, že má kurz viacero termínov, prosím, napíšte nám do správy vybraný termín daného kurzu. Následne vám zašleme údaje k platbe. Budete mať tri pracovné dni na úhradu celej platby. Prijatie platby vám, samozrejme, potvrdíme. Časť sumy vo výške 50 eur predstavuje zálohu. Pri zrušení účasti na kurze sá táto záloha odpočíta a zvyšná časť je poslaná študentovi na jeho účet. Po presunutí na iný termín a následnom zrušení účasti aj na náhradnom termíne, nie je študentovi vrátená záloha ani zvyšné kurzovné. Kurzovné so zálohou nie sú vrátené ani v prípade, ak študent zruší účasť na kurze dva dni pred jeho zahájením. 

Čo ak nechcem byť redaktorom? Pomôže mi štúdium nabrať odvahu pred kamerou, prípadne získať komunikačné zručnosti?

Veľa ľudí zaujíma práve táto možnosť. Ak vás môžu médiá osloviť a potrebujete získať odvahu, nie je nič lepšie, ako spoznať ich prácu. Tak najlepšie budete vedieť reagovať na otázky redaktorov. Zároveň sa počas tréningu zabavíte aj pred kamerou či diktafónom.

Nájde mi Redaktorská škola prácu?

Redaktorská škola nie je sprostredkovateľom zamestnania. Najlepším študentom sa budeme snažiť pomôcť a odporučiť ich kolegom z danej oblasti.

Aké témy budeme nakrúcať na kurze televízneho redaktora a ako?

Každý študent si vyberie jednu z troch vopred určených tém. K vybranej téme spracuje scenár a bude nakrúcať vstupy na kameru. Nevynecháme ani reálnu anketu na ulici.

Prečo by som mal študovať pravopis a štylistiku?

Je to jednoduché. Kto by chcel robiť chyby, napríklad v obyčajných e-mailových správach? Po tomto tréningu budete so svojim písomným prejavom určite spokojný.

Aké sú maximálne počty študentov?

V jednej skupine môže študovať maximálne 8 študentov. Dôvodom je udržanie kvality výučby. Naši lektori sa chcú čo najviac venovať každému z vás.

Je v cene aj strava a ubytovanie?

Nie, tieto položky nie sú v cene štúdia. Malé občerstvenie je však samozrejmosťou.

A ak potrebujem viac informácií?

Ak by ste sa o štúdiu chceli dozvedieť viac, neváhajte nás kontaktovať cez náš kontaktný formulár. Môžete nám samozrejme i zavolať, a to na 0905 966 616. Radi s vami preberieme možnosti štúdia a vaše prípadné otázky.